RCLDS #1: Forest City 5k

2014

Licensed to London Runners Distance Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 08/05/2014 05:13 PM
                           RCLDS #1: Forest City 5k                            
                     TD Stadium, London, ON  - 05/04/2014                      
                                    Results                                    
 
Women Open 800 Meter Run Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Bella Dalal               01 Not Register         3:00.00    2:47.56  
  2 Gracie Henricks           00 London Runner Di     2:48.47    2:48.42  
  3 Caroline Cary             00 Not Register         2:50.00    2:53.20  
  4 Marina Henein             00 Not Register         3:00.00    2:55.28  
  5 Kaitlin Brydon            01 Not Register         3:00.00    2:56.40  
  6 Ella Linton               03 London Runner Di     2:55.00    2:57.30  
  7 Arielle Aitken-Guignard   03 London Runner Di     3:00.00    2:59.55  
  8 Cerena Aitken-Guignard    05 London Runner Di     3:00.00    3:15.63  
  9 Erica Eigner              02 London Runner Di     3:15.00    3:26.08  
 10 Eleanor Low               04 London Runner Di     3:15.00    3:31.23  
 11 Nora Linton               06 London Runner Di     3:15.00    3:32.14  
Section  2  
  1 Heather Kurpe             90 Runners Edge TC      2:09.85    2:15.51  
  2 Rebecca Pieterson         90 London Western T     2:14.00    2:15.74  
  3 Olivia Romaniw            95 Speed River Tfc      2:16.00    2:16.02  
  4 Emily Gordon              92 Speed River Tfc      2:14.75    2:16.72  
  5 Camryn Steckel            99 London Legion TF     2:20.00    2:26.53  
  6 Alannah MacDonald         94 Speed River Tfc      2:18.50    2:28.16  
 
Men Open 800 Meter Run Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Section  1  
  1 Nathan De Witt            85 London Runner Di     2:02.00    2:01.53  
  2 Rob Whitmill              81 Not Register         2:12.00    2:06.70  
  3 Christopher Caddey        94 U OF Windsor         2:05.11    2:09.15  
  4 Brad Sheeler              98 London Western T     2:15.00    2:09.55  
  5 Josh Heuving              94 London Runner Di     2:10.00    2:12.21  
  6 Jimmy Phillips            92 London Western T     2:10.00    2:13.63  
  7 William Stewart           00 London Runner Di     2:16.18    2:14.95  
  8 Liam Easton               02 London Runner Di     2:55.00    2:49.36  
  9 Alex Logan                02 London Runner Di     2:55.00    2:58.84  
 10 Heath McAllister          05 London Runner Di     2:55.00    3:04.01  
 11 Ian McAllister            04 London Runner Di     3:10.00    3:24.81  
Section  2  
  1 Alex Ullman               92 U OF Windsor         1:49.69    1:50.97  
  2 Corey Bellemore           94 Windsor Legion T     1:49.89    1:52.40  
  3 Paul La Marra             92 U OF Windsor         1:53.00    1:54.47  
  4 Taylor McArthur           93 U OF Windsor         1:52.26    1:56.04  
  5 Christopher Hutton        94 Speed River Tfc      1:56.00    1:59.66  
  6 Matthew Sheeler           96 London Western T     1:58.00    2:01.21  
  7 Muhumed Sirage            99 London Legion TF     1:57.00    2:02.60  
  8 Adam Rowles               94 Speed River Tfc      1:55.00    2:04.23  
 
Men Open 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals 
=========================================================================
Section  1  
  1 London Legion TF Alliance  'A'                    7:51.00    8:11.61  
     1) Liam Wilson 99                  2) Michael McCauley 99            
     3) Muhumed Sirage 99               4) Craig Klomp 99                 
  2 London Runner Distance Club  'A'                             9:35.26  
 
Mixed Open 5000 Meter Run Open
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Philippa Aukett          W84 London Runner Di    17:45.00   17:21.18  
  2 Sam Kloppenburg          M95 London Runner Di    17:30.00   17:31.12  
  3 Jenn Dowling-Medley      W91 Speed River Tfc     17:30.00   17:33.58  
  4 Courtney Laurie          W88 London Runner Di    17:38.00   17:39.61  
  5 Lauren Prufer            W90 London Runner Di    17:45.00   17:41.09  
  6 Julie Hambleton          W92 Not Register        17:55.00   17:52.78  
  7 Alison Ludzki            W90 Speed River Tfc     18:00.00   17:55.77  
  8 Bethany McChesney        W85 Not Register        18:20.00   18:06.54  
  9 Stefanie Smith           W94 London Runner Di    18:10.00   18:09.84  
 10 Brittany Hambleton       W92 Not Register        18:40.00   18:17.31  
 11 Deanna Kerekes           W95 London Runner Di    18:23.00   18:18.91  
 12 Karen Gilbert Tyssen     W82 London Runner Di    18:40.00   18:55.38  
 13 Meghan Lamers            W93 Not Register        19:20.00   19:12.41  
 14 John Pulford             M91 Not Register        18:59.00   19:28.33  
 15 Linda Dumalo             W95 Not Register        19:50.00   20:23.49  
Section  2  
  1 Paul Cochrane            M89 London Runner Di    15:50.00   15:41.22  
  2 Jackson Laundry          M93 Not Register        15:40.00   15:54.72  
  3 Brant Stachel            M90 Not Register        16:00.00   16:04.45  
  4 Leslie Sexton            W87 London Runner Di    16:25.00   16:17.36  
  5 Carise Thompson          W92 Speed River Tfc     16:25.00   16:22.67  
  6 Heather Petrick          W95 Speed River Tfc     16:25.00   16:23.70  
  7 Matt Kings               M78 Ontario Mast        16:00.00   16:24.22  
  8 Andrew Jones             M65 London Pacer        16:25.00   16:24.60  
  9 Sophie Watts             W94 Unattached N        16:55.00   17:05.08  
 10 Doug Roswell             M83 London Runner Di    17:08.00   17:18.79  
 11 Jeremy Walsh             M75 London Runner Di    17:20.00   17:24.17  
 12 Craig Linton             M71 London Runner Di    17:05.00   17:31.26  
 13 Matthew Johnston         M94 Not Register        17:00.00   17:42.60  
 -- Matt Suda                M86 London Runner Di    16:24.99        DNF  
Section  3  
  1 Kyle O'Neill             M89 London Runner Di    14:20.60   14:43.04  
  2 Jeff Costen              M91 Not Register        14:35.00   14:43.30  
  3 Dany Racine              M91 Kalenjins           15:10.00   14:57.21  
  4 Garrett De Jong          M88 Ottawa Lions Tfc    14:49.00   14:58.89  
  5 Paul Rochus              M94 Not Register        15:09.00   14:59.78  
  6 Christopher Moyer        M94 Not Register        14:59.99   15:02.98  
  7 Guillaume Ouellet        M86 C. A. Univer        15:10.00   15:04.20  
  8 Mark Schmidt             M96 Not Register        15:20.00   15:10.62  
  9 Brandon Kirkup           M94 Speed River Tfc     15:10.00   15:13.18  
 10 Elliot De Lange          M93 London Runner Di    15:14.00   15:15.75  
 -- Clinton Smith            M91 London Runner Di    15:01.22        DNF  
 -- Adam Stacey              M81 London Runner Di    14:34.99        DNF