Meet #2

June 4 2008

Women 1500 Meter Open
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Samantha Robbins          17 LONDON RUNNE         4:49.00    4:59.29
  2 Bethany McChesney         23 LONDON RUNNE         5:05.00    5:06.13

Men 800 Meter Open
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ben Lane                  20 UNATTACHED           1:55.00    1:54.63   1
  2 Justin Hall               24 UNATTACHED           1:54.00    1:54.95   1
  3 Travis Anderson           32 BRANTFORD T.F.C.     1:53.71    1:55.82   1
  4 Noah Fleming              20 Harbour Track        1:55.00    1:57.03   1
  5 Rob Watson                21 LONDON RUNNE         1:56.50    1:57.16   2
  6 Sean Baker                21 Harbour Track        1:55.00    1:57.29   1
  7 Kyle Mackie               18 UNATTACHED           1:56.78    1:58.08   2
  8 Chris Brens               22 UNATTACHED           1:55.00    1:58.16   1
  9 Ryan Huff                 20 LONDON WESTE         1:57.00    1:59.38   2
 10 Laurence R. W. Abbott     20 Harbour Track        1:58.00    1:59.82   2
 11 Jamie Whitfield           20 LONDON RUNNE         2:00.00    2:01.78   3
 12 Nate de Witt              23 LONDON RUNNE         1:56.00    2:01.82   2
 13 Jerry Hill                17 BRANTFORD T.F.C.     1:58.79    2:02.94   3
 14 Johannes Lamoureux        33 UNATTACHED           2:00.00    2:05.42   3
 15 Eric Barry                16 LONDON RUNNE         2:05.00    2:07.31   3
 16 Jacob Marsh               16 LONDON RUNNE         2:06.00    2:07.47   3
 17 Paul Cochrane                UNATTACHED           2:03.00    2:09.62   3
 18 Justin Laing              16 LONDON RUNNE         2:08.00    2:10.37   3
 19 Ian Turnbull              15 LONDON RUNNE         2:12.00    2:14.17   4

Men 1500 Meter Open
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mark Henshaw              20 LONDON WESTE         4:05.00    4:02.00
  2 Nate Hayward              19 LONDON WESTE         4:07.00    4:06.53
  3 Andrew Douglas               UNATTACHED           4:00.00    4:06.89
  4 Daniel Gonser             17 LONDON WESTE         4:35.00    4:46.45
  5 Luke Rachar               15 LONDON RUNNE         4:50.00    4:50.68
  6 Jimmy Phillips            16 LONDON WESTE         4:40.00    4:57.39
 -- Johannes Lamoureux        33 UNATTACHED           4:15.00        DNF

Men 5000 Meter Open
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Derek Nakluski            26 TORONTO OLYM        14:28.00   14:23.49
  2 Matt Bruce                18 TORONTO OLYM        14:28.00   14:50.75
  3 Kyle O'Neil               19 LONDON WESTE        14:50.00   14:58.96
  4 Mike Anderson             20 UNATTACHED          14:27.99   15:14.41
  5 Matt Suda                 22 LONDON WESTE        15:40.00   15:40.41
  6 Francis Coral-Mellon         UNATTACHED          15:30.00   16:24.28
  7 Dennis Mazajlo            20 LONDON WESTE        15:50.00   16:31.83
  8 Mark Brophy               25 LONDON WESTE        15:45.00   16:38.93
 -- Jeff Manley               24 UNATTACHED          15:56.00        DNF
 -- Nate de Witt              23 LONDON RUNNE                        DNF
 -- Brandon Laan              24 LONDON RUNNE        14:40.00        DNF

Men 4x800 Meter Relay Open
=========================================================================
    Team                                                 Seed     Finals
=========================================================================
  1 LONDON RUNNER DISTANCE CL  'A'                               8:59.35
  2 LONDON RUNNER DISTANCE CL  'B'                               9:18.98

Mixed 800 Meter Open
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stefanie Smith           W14 LONDON RUNNE         2:40.00    2:37.65
  2 Melissa Brazier          W11 LONDON RUNNE         3:20.00    3:07.04
  3 Monika Arsenault         W11 LONDON RUNNE         3:25.00    3:07.09
  4 Shelby Komarnicky        W11 LONDON RUNNE         3:24.00    3:20.48