Meet #3

June 13 2007

800m              
  Section 1            
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time  
1 257 Esther Vermeer Female Niagara Olympic Club 800m 2:12.04  
2 259 Mariko Takahashi Female London Western TFC 800m 2:12.35  
3 260 Jillian Wyman Female Hamilton Olympic Club 800m 2:13.12  
4 261 Stephanie Hinton Female Brantford Track and Field Club 800m 2:24.05  
  258 Madi Wallace Female London Western TFC 800m SCR  
               
  Section 2            
1 246 Chris Romaniw Male Niagara Olympic Club 800m 1:59.72  
2 254 Julian Patchett Male Durham Dragons 800m 2:00.70  
3 252 Kyle Mackie Male Windsor Legion TFC 800m 2:00.98  
4 247 Matt Suda Male London Western TFC 800m 2:01.31  
5 251 Derek Pamukoff Male Unattached 800m 2:04.14  
6 326 Justin Vere Male London Western TFC 800m 2:05.94  
7 255 Brad Jamison Male Niagara Olympic Club 800m 2:06.79  
8 256 Ben Wyman Male Unattached 800m 2:27.62  
  253 Nick Falk Male Windsor Legion TFC 800m SCR  
               
Section 3              
1 237 Doug Currie Male Unattached 800m 1:54.70  
2 239 Darryl Thomas Male Durham Dragons 800m 1:54.73  
3 235 Trent Sayers Male Durham Legion Athletics 800m 1:54.77  
4 241 Noah Fleming Male Unattached 800m 1:56.13  
5 238 Dustin Eldridge Male Durham Dragons 800m 1:56.13  
6 236 Travis Anderson Male Brantford Track and Field Club 800m 1:56.71  
7 245 Nathaniel Hayward Male Unattached 800m 1:56.95  
8 243 Ben Lane Male Mustang Track Club 800m 1:57.03  
9 242 Chris Brens Male Mustang Track Club 800m 1:57.36  
10 244 Nate Reiter Male Unattached 800m 2:00.74  
11 240 Andrew Lindsay Male University of Detroit 800m 2:01.06  
  234 Scott Emberley Male Toronto Olympic Club 800m SCR  
               
1500m              
  Section 1            
1 303 Katie Anderson Female London Runner Distance Club 1500m 4:45.05  
2 300 Jenni Vanos Female Speed River 1500m 4:46.84  
3 324 Erin Fox Female Tri-City Track Club 1500m 4:49.21  
4 302 Samantha Robbins Female London Runner Distance Club 1500m 4:49.32  
5 304 Alanah Drake Female Niagara Olympic Club 1500m 4:55.70  
6 307 Laura Walker Female London Runner Distance Club 1500m 5:01.08  
7 309 Leslie Walker Female London Runner Distance Club 1500m 5:08.08  
8 305 Michelle Nicholson Female London Western TFC 1500m 5:15.07  
9 311 Stefanie Smith Female London Runner Distance Club 1500m 5:19.94  
10 310 Courtney Fox Female London Runner Distance Club 1500m 5:21.36  
11 330 Courtney Grasso Female London Runner Distance Club 1500m 5:22.78  
12 306 Sarah Haliburton Female Mustang Track Club 1500m 5:26.69  
13 313 Jessica White Female London Runner Distance Club 1500m 5:33.62  
14 312 Jenalle Vanhie Female London Runner Distance Club 1500m 5:38.60  
15 314 Karlee Vanhie Female London Runner Distance Club 1500m 5:54.15  
  301 Bethany McChesney Female London Runner Distance Club 1500m DNF (rabbit)  
  308 Stephanie Barbon Female London Runner Distance Club 1500m DNS  
               
  Section 2            
1 299 Tarah McKay Female Tri-City Track Club 1500m 4:28.20  
2 292 Brian Hunt Male London Runner Distance Club 1500m 4:30.82  
3 294 Mike McIntosh Male London Runner Distance Club 1500m 4:40.44  
4 297 Justin Laing Male London Runner Distance Club 1500m 4:49.59  
5 327 Jacob Marsh Male London Runner Distance Club 1500m 4:50.71  
6 296 Max Holden Male London Runner Distance Club 1500m 4:51.32  
7 295 Dana Fox Male Tri City Track Club 1500m 4:53.66  
  293 Brandon McArthur Male Unattached 1500m SCR  
  298 Devon Nelson Male London Runner Distance Club 1500m SCR  
               
  Section 3            
1 325 Will Komer Male London Western TFC 1500m 4:03.95  
2 281 Scott Knieriem Male London Western TFC 1500m 4:05.01  
3 283 Andrew Douglas Male Sarnia Athletics Southwest 1500m 4:06.82  
4 284 Phil Dalton Male Unattached 1500m 4:08.25  
5 285 Doug Easterbrook Male Niagara Olympic Club 1500m 4:09.45  
6 282 Spencer Prudhomme Male Niagara Olympic Club 1500m 4:11.14  
7 288 Cory McCurry Male Sarnia Athletics Southwest 1500m 4:19.33  
8 290 Paul Cochrane Male Unattached 1500m 4:27.82  
  286 Mike Poaps Male Unattached 1500m SCR  
  287 Trevor Dieleman Male Durham Dragons 1500m SCR  
  289 Tyler Lahti Male University of Toronto Track Club 1500m SCR  
               
4x800m - Men              
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time  
1   Brantford Male Brantford Track and Field Club 4x800m 8:35.13  
  Billy Walters 2:11 Jerry Hill 2:10, Scott Hutchinson 2:08 Josh Bolton 2:06            
2   LRDC A Male London Runner Distance Club 4x800m 9:46.20  
  Max Holden 2:31, Justin Laing 2:26, Jacob Marsh 2:31, Brian Hunt 2:18            
               
4x800m - Women              
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time  
1   LRDC A Female London Runner Distance Club 4x800m 10:50.29  
  Stefanie Smith 2:49, Jessica White 2:45, Samantha Robbins 2:35, Leslie Walker 2:41            
2   LRDC B Female London Runner Distance Club 4x800m 11:09.19  
  Jenalle Vanhie 2:57, Courtney Fox 2:46, Karlee Vanhie 2:57, Laura Walker 2:29            
               
Wheelchair 1500m              
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time  
1 315 Josh Cassidy Male   1500m 3:16.98  
               
1500m              
  Section 4            
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time  
1 264 Justin Duncan Male Mississauga Track and Field Club 1500m 3:44.89  
2 267 Scott Arnald Male Speed River 1500m 3:48.08  
3 262 Allan Brett Male Ottawa Lions TFC 1500m 3:48.42  
4 263 Kyle Boorsma Male Speed River 1500m 3:48.48  
5 272 Nathan de Witt Male London Runner Distance Club 1500m 3:48.68  
6 265 David Depiero Male Unattached 1500m 3:49.74  
7 275 Thomas Morrison Male Durham Dragons 1500m 3:50.39  
8 268 Westley Alkin Male Tri City Track Club 1500m 3:50.50  
9 270 Rob Jackson Male Speed River 1500m 3:51.15  
10 266 Andrew Coates Male University of Windsor Track and Field Alumni Club 1500m 3:51.77  
11 279 Matt Mahler Male Niagara Olympic Club 1500m 3:53,64  
12 271 Josh Roundell Male Speed River 1500m 3:54.38  
13 276 John Paul Malette Male Windsor Legion TFC 1500m 3:54.38  
14 280 Ryan Huff Male London Western TFC 1500m 3:55.51  
15 277 Lee McCarron Male Speed River 1500m 4:01.68  
16 273 Adrian Walton Male London Runner Distance Club 1500m 4:03.05  
  269 Kyle Dekker Male Tri City Track Club 1500m DNF (rabbit)  
  234 Scott Emberley Male Toronto Olympic Club 1500m DNF (rabbit)  
  274 Dave Weston Male Windsor Legion TFC 1500m SCR  
  278 Matin LaBute Male Unattached 1500m SCR  
               
5000m              
Place BIB # Name Gender Affiliation Event Time 3k Split
1 320 Calvin Staples Male Speed River/Saucony 5000m 15:00.80  
2 330 Pat McConnell Male London Western TFC 5000m 15:09.32  
3 319 Jay Morrill Male Unattached 5000m 15:22.96  
4 323 Chris Madsen Male University of Toronto Track Club 5000m 17:32.58  
5 322 Ryan Thomas Male Niagara Olympic Club 5000m 21:46.52 9:06.51
6 317 Terence Attema Male Niagara Olympic Club 5000m 21:46.75 8:35.20
7 318 Daryl Smith Male Windsor Legion 5000m 21:47.12 8:42.17
8 316 Mohammed Ahmed Male Niagara Olympic Club 5000m 21:47.20 8:36.53
  321 John Bordilau Male Unattached 5000m DNF DNF