Meet #3 (inc. Ontario 4x1,500m Championships)

June 21 2006

 Event 2  Men 3000 Meter Steeplechase
     ================================================================
         Name                     Age Team                    Finals
     ================================================================
       1 Dillon, Marcus            18 Toronto Olympic        9:08.79
       2 Weston, Dave                 Windsor Legion Tfc     9:35.68
       3 Henshaw, Mark             18 London Western T       9:43.54
       4 Tome, Mitchell               Windsor Legion Tfc     9:56.27
       5 Mackie, Kyle                 Windsor Legion Tfc    11:06.99
      -- Paplyk, Matt              19 Toronto Olympic            DNF
     Event 3  Women 800 Meter
     ================================================================
         Name                     Age Team                    Finals
     ================================================================
       1 Henserson, Kate              Speed River            2:17.85
       2 Schneeberg, Amy              Independent            2:20.84
       3 Vanos, Jenni                 Sarnia Athletics       2:23.72
       4 Gill, Laura                  Sarnia Athletics       2:23.78
       5 Donaldson, Shauna         16 Saugeen Tfc            2:28.13
       6 Gill, Carly                  Sarnia Athletics       2:30.03
       7 Neferu, Ramona            15 Saugeen Tfc            2:34.73
       8 Black, Felicia            18 London Western T       2:55.99
       9 White, Jaclyn             11 London Runner Di       2:58.96
      10 Wonnacott, Jaimee         11 London Runner Di       3:04.89
     Event 4  Men 800 Meter
     ===================================================================
         Name                     Age Team                    Finals  H#
     ===================================================================
       1 Arnold, Scott             24 Toronto Olympic        1:53.26   4
       2 Dunbar, Kevin                Unattached             1:54.24   4
       3 Brooks, Brendan              Speed River            1:54.36   4
       4 Sullivan, Peter              Switch Athletics       1:54.47   4
       5 Boorsma, Kyle                Speed River            1:54.55   4
       6 Reiter, Nathan               Speed River            1:55.65   4
       7 Dhaqane, Moe              16 Phoenix Athletic       1:56.43   3
       8 Thorson, Cleve               Speed River            1:56.61   3
       9 Tremain, Rich                GC  Athletic Club      1:56.84   3
      10 Watson, Rob               19 London Western T       1:57.03   3
      11 Berkedele, Walid          18 Phoenix Athletic       1:57.46   3
      12 Moore, David                 Sarnia Athletics       1:58.68   3
      13 West, Ricky               16 Phoenix Athletic       1:58.73   2
      14 Macauley, Angus              Speed River            1:59.66   4
      15 Vink, Ben                 17 London Western T       1:59.76   3
      16 Anders, Klaus                Hamilton Olympic       1:59.81   2
      17 Knieriem, Scott           18 London Western T       1:59.87   2
      18 Fleming, Noah                Hamilton Olympic       2:00.97   2
      19 Koziarski, Rob               Speed River            2:01.07   2
      20 Whitfield, Jamie             GC  Athletic Club      2:01.45   2
      21 Cybulski, Dave            22 Lakehead Athletics     2:01.95   3
      22 Christie, Russell            Unattached             2:02.39   2
      23 Brown, Rob                   Speed River            2:02.75   2
      24 Osborne, Gavin               GC  Athletic Club      2:09.21   1
      25 Nolan, Rob                   GC  Athletic Club      2:11.58   1
      26 Barry, Eric                  London Runner Di       2:18.63   1
     ....Event 4  Men 800 Meter
      27 Morden, Matt                 Sarnia Athletics       2:18.68   1
      28 Barry, Daniel                London Runner Di       2:48.73   1
      29 van Veen, Sailor             London Runner Di       3:02.57   1
      30 Arndt, Tristan               London Runner Di       3:16.92   1
     Event 5  Women 3000 Meter
     ================================================================
         Name                     Age Team                    Finals
     ================================================================
       1 Malette, Rachelle            Windsor Legion Tfc    10:12.05
       2 Fox, Erin                    Tri-City Track Club   10:15.53
       3 Gibbons, Shannon          18 Saugeen Tfc           10:34.65
       4 Nicholson, Michelle       18 London Western T      10:58.87
       5 Moran, Brittany              Durham Dragons        10:59.46
       6 Zonruiter, Gerda             London Pacers         11:47.41
     Event 6  Men 3000 Meter
     ================================================================
         Name                     Age Team                    Finals
     ================================================================
       1 Dekker, Kyle                 Tri-City Track Club    8:32.98
       2 Walton, Adrian            22 London Western T       8:37.84
       3 Drew, Stephen                Ottawa Lions           8:40.48
       4 Lawrence, Alastair           Unattached             8:49.59
       5 Hughes, Matt              17 Toronto Olympic        8:54.97
       6 Suda, Matt                20 London Western T       8:59.61
       7 Slaydon, Danel               Unattached             9:01.22
       8 Piene, Svein                 Unattached             9:06.20
       9 Hammond, Connor              London Runner Di       9:08.18
      10 George, Wesley               Unattached             9:08.94
      11 Ross, William             18 London Western T       9:10.56
      12 Smith, Brent              19 London Western T       9:12.53
      13 Benham, Mike                 Speed River            9:20.48
      14 Thompson, Ford            17 Saugeen Tfc            9:52.19
      15 Collinson, Jordan         15 Saugeen Tfc            9:57.05
      16 Feeney, Trevor               Tri-City Track Club    9:59.10
      -- Laan, Brandon             23 London Western T           DNF
     Event 7  Women 4x1500 Meter Relay
     ================================================================
         Team                                                 Finals
     ================================================================
       1 London Runner Distance Club  'A'                   21:33.45
          1) Robbins, Samantha 15            2) Wilson, Lexi 14
          3) Barbon, Stephanie 14            4) Austin, Keri-Lyn 17
     Event 8  Men 4x1500 Meter Relay
     ================================================================
         Team                                                 Finals
     ================================================================
       1 Speed River  'A'                                   15:25.38
          1) Hutchinson, Greg                2) Gillis, Eric
          3) Coolsaet, Reid                  4) Milne, Taylor
       2 Phoenix Athletic Association  'A'                  16:08.68
          1) Heaney, Andrew 18               2) Stephen, Vernon 21
     ....Event 8  Men 4x1500 Meter Relay
          3) Davidson, Mark 18               4) Finn, Ryan 19
       3 Speed River  'B'                                   16:40.51
          1) Boorsma, Kyle                   2) Baker, Sean
          3) Koziarski, Rob                  4) Brown, Rob
       4 Speed River  'C'                                   17:08.52
          1) Brooks, Brendan                 2) Thorson, Cleve
          3) Macauley, Angus                 4) Reiter, Nathan
       5 London Western Track Club  'A'                     18:36.43
          1) McConell, Patrick 18            2) Knieriem, Scott 18
          3) Laan, Brandon 23                4) Suda, Matt 20